Poslanci o volbách do Evropského parlamentu

Pravidla, podle nichž by občané Česka měli volit své zástupce do Evropského parlamentu, dnes chtějí projednávat poslanci. Vládní návrh příslušného zákona je totiž jedním z prvních bodů schůze sněmovny, která začne odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR | Foto: Česká televize

V Evropském parlamentu ve Starssburgu má Česko pro své zástupce zatím vyhrazeno 20 míst a to od roku 2004, kdy je náš vstup do Unie plánován. Naši občané by měli mít možnost zvolit osobnosti starší 21 let. Na kandidátkách politických stran a hnutí mohou být i nestraníci. Nesmí to být ani poslanci či senátoři, ale ani soudci. Podle vládního návrhu zákona o volbách do Evropského parlamentu jde o pětiletý mandát.

Na programu schůze sněmovny následuje ale i celá řada dalších bodů. Ve hře jsou stále hned dva poslanecké návrhy na přímou volbu prezidenta republiky. Na druhé a pak i třetí závěrečné čtení čeká v dalších dnech i zákon o státním rozpočtu pro příští rok.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme