Poslanci odmítli státní závěrečný účet

Poslanecká sněmovna neschválila státní závěrečný účet České republiky za loňský rok. Nesouhlasné stanovisko pravicové a levicové opozice, tedy stran ODS,KDU-ČSL, Unie svobody a KSČM, ale neznamená, že by vláda měla v tomto případě podat demisi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opozici se především nelíbí, že vláda výrazně překročila deficit. Podle šéfa ČSSD Vladimíra Špidly však dokument věcně a objektivně popisuje, jak se situace vyvíjela a vysvětluje, proč došlo k překročení původně uvažovaného rozpočtu. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, je materiál v pořádku a případné rozhodnutí sněmovny nevzít ho na vědomí by bylo příznakem předvolební horečky, při které si každý politický subjekt hledá výhodnou pozici.

Také premiér Miloš Zeman označil rozhodnutí sněmovny za jakési začínající předvolební tanečky a pouhé politické gesto. Naopak opozice to považuje za vážný signál vládě, kterým sněmovna demonstrovala nespokojenost s jejím hospodařením. Její představitelé zdůraznili, že sněmovna státní závěrečný účet neschválila poprvé v historii České republiky.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme