Poslanci ODS se stále nemohou shodnout na podobě daňového balíčku

Vedení ODS bude dál jednat s rebelujícími poslanci o daňovém balíčku. Zatím se na konkrétním řešení nedohodli. V úvahu ale připadá jedna ze tří variant, které pracovní skupina dala dohromady na večerním jednání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér a předseda ODS Petr Nečas | Zdroj: ČTK

Jednou z nich je zachování současného stavu, kdy by jednotná sazba daně byla od nového roku 17,5 procenta.

Dále budou občanští demokraté jednat o kompromisním návrhu premiéra Petra Nečase. Ten navrhuje nezvyšovat horní sazbu DPH. Poslední variantou je schválení daňového balíčku v původním znění.

Občanští demokraté se snaží přesvědčit své poslance, aby daňový balík znovu podpořili. Svůj návrh změn DPH upravili, a to na 15procentní sazbu a 20procentní z původních jedenadvaceti.

Tripartita se sešla po půl roce. Odbory i zaměstnavatelé kritizovali vládu za změny DPH

Číst článek

Skupina je bude dolaďovat příští týden, pak je předloží na jednání poslanců ODS, kteří vyberou jeden z návrhů.

„V této chvíli máme na stole tři varianty, o kterých ještě budeme přemýšlet, budeme je ještě zvažovat. Právě proto máme to poslední jednání tak, abychom finalizovali návrh pro poslanecký klub ODS. První se zprávu dozví, a případné doporučení, naše kolegyně a kolegové z poslaneckého klubu,“ prozradil předseda poslaneckého klubu strany Zbyněk Stanjura.

Václava Marešová, Michaela Vydrová, Radiožurnál Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme