Poslanci ODS znovu vyzvali Vlastimila Tlustého, aby opustil klub

Poslanecký klub ODS dnes znovu vyzval Vlastimila Tlustého, aby tuto sněmovní frakci opustil. Ten to ale odmítá. Zároveň se rozhodl podat žalobu kvůli pomluvám na premiéra Mirka Topolánka a na některá média.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlastimil Tlustý

Vlastimil Tlustý | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Poslanecký klub ODS dnes opět vyzval Vlastimila Tlustého, aby tuto sněmovní frakci opustil. Potvrdil to jeho předseda Petr Tluchoř. "Poslanecký klub dal prostor Vlastimilu Tlustému, aby se k té věci vyjádřil a klub setrval na té výzvě, aby pan poslanec Tlustý opustil Sněmovnu. Pan poslanec Tlustý nás nepřesvědčil," uvedl Tluchoř.

Vlastimil Tlustý nicméně hned po jednání klubu řekl, že rozhodně odcházet nehodlá. Zároveň se rozhodl podat žalobu kvůli pomluvám souvisejícím s informacemi o jeho spojení se zavražděným podnikatelem Františkem Mrázkem. Jedna žaloba podle Tlustého míří i na premiéra Mirka Topolánka:

"Já nevystoupím odnikud - ani z ODS, ani z parlamentu, ani z klubu. Chci, aby byly zveřejněny všechny nahrávky, které byly pořízeny v rámci kauzy Morava. A aby byly zpřístupněny veřejnosti přepisy všech odposlechů, které jsou ve spisu Krakatice - všechny dostupné samozřejmě. Podal jsem trestní oznámení ohledně pomluvy, že jsem kohokoliv nahrával. Nenahrával a podávám žaloby na redaktory televize Nova, Mladé fronty Dnes a také pana premiéra Topolánka za pomluvy, které se týkají kauzy Mrázek."

Předseda vlády Mirek Topolánek řekl, že Tlustý si dveře do klubu občanských demokratů zavřel sám. "Dnešní jednání klubu ukázalo, že fakticky nikdo v tom klubu - a to říkám jednomyslně - nemá zájem s Vlastimilem Tlustým dále sedět. Že ho neumíme a ani nechceme nějakým způsobem vylučovat, že ty vnitrostranické i vnitroklubové mechanismy to v dané chvíli neumožňují - to je pravda. Ale Vlastimil Tlustý udělal něco, co se neodpouští, co by mělo vést jeho samotného k tomu, aby reflektoval tu situaci, což neudělal," uvedl premiér.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme