Poslanci opět o koncesionářských poplatcích

O tom, zda a v jaké podobě by měla Poslanecká sněmovna schválit návrhy na zvýšení koncesionářských poplatků za veřejnoprávní Český rozhlas a Českou televizi, budou znovu jednat poslanci z klíčového kulturního výboru. Těsná většina z nich je pro navýšení poplatků za rozhlas z 37 na 48 korun a za televizi ze současných 75 na 100 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Ve středu má výbor ještě jednat o další variantě, podle které se mají poplatky nejen jednorázově zvýšit, ale do budoucna i automaticky růst podle inflace. Návrh také počítá s účinnými nástroji pro boj s neplatiči.

O to se v těchto dnech pokouší Česká televize v rámci akce, kterou někteří poslanci označili za příliš razantní a neobratnou. Šéf sněmovní mediální komise Jaromír Talíř z KDU-ČSL si zatím netroufá odhadnout, jak to může rozhodování zákonodárců ovlivnit: "Nevím, jestli ti, kteří měli výhrady k navýšení koncesionářských poplatků, to nepoužijí jako argument, aby zdůvodnili svůj postoj. Nicméně se určitě zákonem o koncesionářských poplatků červnové schůzi budeme zabývat."

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme