Poslanci opět o koncesionářských poplatcích

O tom, zda a v jaké podobě by měla Poslanecká sněmovna schválit návrhy na zvýšení koncesionářských poplatků za veřejnoprávní Český rozhlas a Českou televizi, budou znovu jednat poslanci z klíčového kulturního výboru. Těsná většina z nich je pro navýšení poplatků za rozhlas z 37 na 48 korun a za televizi ze současných 75 na 100 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sestava mikrofonů pro mluvené slovo | Foto: Pavel Šaman

Ve středu má výbor ještě jednat o další variantě, podle které se mají poplatky nejen jednorázově zvýšit, ale do budoucna i automaticky růst podle inflace. Návrh také počítá s účinnými nástroji pro boj s neplatiči.

O to se v těchto dnech pokouší Česká televize v rámci akce, kterou někteří poslanci označili za příliš razantní a neobratnou. Šéf sněmovní mediální komise Jaromír Talíř z KDU-ČSL si zatím netroufá odhadnout, jak to může rozhodování zákonodárců ovlivnit: "Nevím, jestli ti, kteří měli výhrady k navýšení koncesionářských poplatků, to nepoužijí jako argument, aby zdůvodnili svůj postoj. Nicméně se určitě zákonem o koncesionářských poplatků červnové schůzi budeme zabývat."

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme