Poslanci opět o zákoníku práce

Poslanecká sněmovna se dnes vrátí k zákoníku práce. Právě kvůli němu se minulý měsíc vyhrotily vztahy ve vládní koalici. Podle premiéra Jiřího Paroubka teď sociální demokracie navrhne změny v zákoníku práce, které prosazují lidovci, odmítá ale celou normu ze Sněmovny stáhnout a znovu ji projednávat ve vládě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Česká televize

Dalším kontroverzním tématem v programu Sněmovny je kauza Unipetrol a s ní spojená parlamentní vyšetřovací komise.

Opoziční občanští demokraté se obávají, že komise, kterou hodlá prosadit ČSSD spolu s komunisty, má celou privatizační kauzu zahrát do ztracena. ODS bude podle místopředsedy Petra Nečase zajímat především zadání komise. Teprve pak se rozhodne pro její případnou podporu a účast v ní.

"My samozřejmě vyčkáme, jaké bude výsledné zadání této komise. To znamená, jaký bude skutečný zájem některé věci řešit objasnit. A podle toho se rozhodneme až při jednání Poslanecké sněmovny," potvrdil Nečas Radiožurnálu.

ODS chce vyšetřit roli sociálních demokratů v kauze Unipetrol, sociální demokraté celou privatizaci chemického průmyslu v Česku. V České televizi premiér Jiří Paroubek řekl, jakého časového období by se práce komise podle něj měla týkat. "To základní, co by mělo být, je vyšetřit roli privátních firem při celkové privatizaci chemického průmyslu. Řekl bych, že by se to mělo stát od poloviny 90. let," upřesnil.

Podle místopředsedy ODS Petra Nečase je ale zbytečné zkoumat privatizaci chemického průmyslu deset let nazpátek. Důležité podle něj je zjistit, jak vše bylo v kauze Unipetrol. "To rozmělňování, neustálé časové posouvání toho, co má být vyšetřeno, jenom ukazují, že sociální demokraté mají panický strach z toho, že by se opravdu někdo začal detailně Unieptrolem zabývat," doplnil Nečas.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme