Poslanci posoudí zmírnění nulové tolerance alkoholu za volantem

Malé množství alkoholu u řidičů policie nejspíš ani nadále tolerovat nebude. Senátorský návrh novely silničního zákona, který chtěl zrušit bodový postih pro naměření hladiny alkoholu do 0,3 promile, totiž dnes ve třetím čtení sněmovnou pravděpodobně neprojde. Dopravní expert a poslanec Věcí veřejných Stanislav Huml připravil i další pozměňovací návrhy:

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní kontrola řidiče

policejní kontrola řidiče | Foto: Policie ČR

„Já jsem dal pozměňovací návrh v tom smyslu, aby zůstalo vše při starém, tedy aby alkohol byl trestán jako dosud. Druhý můj návrh je ten, aby od 1. listopadu do 31. března byly celoplošně povinné zimní pneumatiky. Třetí můj pozměňovací návrh je ten, ať městská policie měří rychlost jako státní policie, nebo ať neměří vůbec.“

Novela silničního zákona, kterou dnes projednají ve třetím čtení poslanci, počítá například také se zrušením bodového trestu za malé překročení rychlosti nebo za jízdu bez rozsvícených světel.

Naopak zpřísňuje tresty za nepřipoutání se bezpečnostními pásy nebo ohrožování jiných účastníků provozu. Cílem změn je bodový systém zjednodušit a přísněji postihovat přestupky proti životu a zdraví.

Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme