Poslanci přejmenovali kraje dle jejich přání

Poslanecká sněmovna vyhověla přání čtyř krajů, které usilovaly o změnu svého názvu. Zákonodárci schválili návrh novely ústavního zákona, podle které by se Budějovický kraj měl jmenovat Jihočeský a Jihlavský by měl nést název Vysočina. Brněnský kraj se přejmenuje na Jihomoravský a Ostravský na Moravskoslezský.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Norma teď postoupí ve schvalovacím prosesu do Senátu a v případě přijetí ji ještě musí podepsat prezident. Přijetí novely v Poslanecké sněmovně bylo zcela hladké, pro její schválení se vyslovilo 158 poslanců ze 166 přítomných a nikdo nebyl proti.

Se změnou názvu Budějovického kraje vyjádřil spokojenost jihočeský poslanec a předseda klubu KSČM Vojtěch Filip.

Naopak poslankyně ODS Miroslava Němcová, která pochází z Vysočiny, nepokládá změnu názvu tohoto kraje za potřebnou nebo důležitou. Důležité je podle ní to, jak kraj bude fungovat.

Návrh nového zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání čeká po dnešní rozpravě ve sněmovně konečné hlasování o jeho definitivní podobě. Podle očekávání byla do předlohy zakomponována ještě řada dalších pozměňovacích návrhů, které zpracují příslušné sněmovní orgány. Klíčovou změnou, kterou má zákon přinést, je nárok provozovatelů televizních a rozhlasových stanic na jedno prodloužení licence. Toto prodloužení by ale nemělo být automatické. Pokud by se totiž provozovatel vysílání opakovaně dostal do rozporu se zákonem, mediální rada by mu licenci neprodloužila.

Milan Kopp, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme