Poslanci pustili ke schválení ústavy pro dětské násilníky

Zřizování speciálních zařízení pro dětské a mladistvé pachatele závažných trestných činů je v Poslanecké sněmovně po dnešku před závěrečným hlasováním. Novela příslušného zákona, která i s tím počítá, je reakcí na rostoucí počet případů brutálních vražd, které spáchaly děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Jak Radiožurnálu řekla ministryně školství Petra Buzková, útěkům mladistvých pachatelů z výchovných ústavů byl podle novely měly zabránit mříže v oknech, drátěné oplocení a kamerové systémy. Kamery by sledovaly okolí i vnitřek.

"Nemyslím si, že zde platí námitky, že se jedná o omezování lidských práv nebo omezování soukromí těchto osob, protože například kamerové systémy v žádném případě nejsou umístěny v soukromých místnostech. Měly by být umístěny na chodbách, u vchodů a v prostorách, kam chovanci nemají přístup," upřesnila Buzková.

Ministryně je přesvědčena o tom, že novela zákona o výkonu ústavní nebo ochranné výchovy výrazně přispěje ke snížení počtu trestných činů, kterých se děti a mladiství dopouštějí. Normu by mohli poslanci schvalovat ještě v průběhu červnové schůze.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme