Poslanci pustili ke schválení ústavy pro dětské násilníky

Zřizování speciálních zařízení pro dětské a mladistvé pachatele závažných trestných činů je v Poslanecké sněmovně po dnešku před závěrečným hlasováním. Novela příslušného zákona, která i s tím počítá, je reakcí na rostoucí počet případů brutálních vražd, které spáchaly děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Jak Radiožurnálu řekla ministryně školství Petra Buzková, útěkům mladistvých pachatelů z výchovných ústavů byl podle novely měly zabránit mříže v oknech, drátěné oplocení a kamerové systémy. Kamery by sledovaly okolí i vnitřek.

"Nemyslím si, že zde platí námitky, že se jedná o omezování lidských práv nebo omezování soukromí těchto osob, protože například kamerové systémy v žádném případě nejsou umístěny v soukromých místnostech. Měly by být umístěny na chodbách, u vchodů a v prostorách, kam chovanci nemají přístup," upřesnila Buzková.

Ministryně je přesvědčena o tom, že novela zákona o výkonu ústavní nebo ochranné výchovy výrazně přispěje ke snížení počtu trestných činů, kterých se děti a mladiství dopouštějí. Normu by mohli poslanci schvalovat ještě v průběhu červnové schůze.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme