Poslanci rozhodnou o důchodech a o cílech České národní banky

Sněmovna dnes rozhodne o konečné podobě nového důchodového zákona. Ta by měla zpřísnit podmínky pro předčasný odchod do důchodu. Hlasovat se ale bude i o vládní novele Ústavy, která upraví cíle centrální banky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli důchodům se pravděpodobně opět střetnou pravicové strany se Sociální demokracií. Zejména Unie svobody vládě vyčítá, že podmínky odchodu do důchodu zpřísňuje málo a neřeší hrozící krizi penzijního systému. Unie proto navrhuje rychlejší zvyšování věku pro odchod do penze tak, aby po roce 2014 činil pro muže i ženy 65 let.

Poslanci budou také hlasovat o vládní novele Ústavy. Předloha předpokládá, že z Ústavy bude vypuštěn cíl České národní banky, který byl definován péčí o stabilitu měny.

Včera poslanci zamítli vládní návrh ústavního zákona o referendu. Podle něj měli mít občané možnost rozhodovat o zásadních otázkách vnitřní nebo zahraniční politiky státu. Pro přijetí předlohy hlasovalo 98 ze 176 přítomných poslanců, zatímco pro její schválení byl nutný souhlas nejméně 120 zákonodárců.

Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme