Poslanci rozhodnou o novele zákona o pobytu cizinců

Poslanecká sněmovna dnes bude také rozhodovat o zpřísnění podmínek pro pobyt i práci cizinců v České republice. Vládní novela cizineckého zákona mimo jiné zavádí spoluzodpovědnost firem za zaměstnané cizince či takzvanou modrou kartu. K vládní předloze by poslanci chtěli přidat některé změny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cizinci v Česku | Foto: Správa uprchlických zařízení

Cizinci přicházející na práci do Česka ze zemí mimo Evropskou Unii by měli jít na vstupní zdravotní prohlídku. Počítá s tím návrh Borise Šťastného, kterým chce poslanec za ODS doplnit vládní novelu zákona o pobytu cizinců.

Novela se nelíbí opozici, podle té nahrává nová povinnost zahraničních pracovníků privátním zdravotnickým zařízením. To ale Šťastný odmítá. Změna má podle něj chránit zdraví občanů.

„Dnes žádá o povolení pobytu desetitisíce lidí, často ze zemí, kde existuje velmi silné epidemiologické riziko přenosu ať už tuberkulózy, infekční hepatitidy, syfilidy a dalších závažných onemocnění. A neexistuje prakticky žádný nástroj, který by umožnil zkontrolovat, jak tyto osoby, které přicházejí na území České republiky, pracují tady a jsou ve styku s dalšími občany, zachytit v případě jejich onemocnění,“ vysvětlil.

Věra Pfeifferová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme