Poslanci rozhodnou o registračních pokladnách živnostníků

Živnostníci se dnes dozví, jestli budou muset používat registrační pokladny s fiskální pamětí. Rozhodnou o tom poslanci. Takzvaná fiskální paměť, umožňuje zpětně kontrolovat obrat peněz, které obchodem a pokladnou prošly od doby jejího uvedení do provozu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

registrační pokladna | Foto: VS Computer Systems

Měla by tak omezit podvody. Přijetí zákona ale nebude znamenat, že by živnostníci museli pokladny ve svých obchodech mít hned.

Účinnost zákona bude zřejmě až od počátku roku 2007. Pro jsou poslanci ČSSD a KSČM. Termín se ale nelíbí lidovcům a ODS se zákon nelíbí vůbec - stejně jako podnikatelům. Jak Radiožurnálu řekl předsedsa jejich Sdružení Bedřich Danda, jsou i jiné způsoby kontroly daňových úniků.

"Finanční úřad má právo získat informace o tržbě za ten den atd. Takže já nevidím důvod problém, aby se pracovník úřadu vypravil do firmy a zjistil tyto údaje. Aby podnikatel předložil nabývací doklad, co koupil, co prodal. Nevidím v tom problém. Je to sice práce, ale méně nákladná, než kontrola tiskáren a všech možných počítačů," připomněl Danda.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme