Poslanci se budou ptát na útoky

Mezinárodní situací po vojenském útoku proti teroristům v Afghánistánu se bude zabývat sněmovní zahraniční výbor. Na mimořádné zasedání výboru přijde i ředitel Národní protidrogové centrály Jiří Komorous. Ten má poslance informovat o financování organizovaného zločinu obchodem s drogami právě z oblasti Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očekávaný průběh mimořádného jednání přiblížil Radiožurnálu místopředseda výboru za ODS Jan Zahradil. "Pozvali jsme si ministra Kavana a ředitele vojenského obranného zpravodajství a budeme probírat jak politickou, tak zpravodajskou stránku celé této akce. Rádi bychom si udělali nějaký komplexnější obrázek, protože nutno přiznat, že vzhledem k tomu, že se jedná o akci nejvyšší důležitosti, která podléhá velmi přísnému stupni utajení, tak ani poslanci českého parlamentu nemají v tuto chvíli příliš mnoho informací z pozadí této akce."

Spojené státy žádají po svých spojencích, a tedy i po české armádě prodloužení mise v Bosně. Setrvání našich vojáků v zahraničí ale musí schválit Parlament. Právě prodloužení naší mise v Bosně bude jedním z témat dnešního jednání zahraničního výboru Sněmovny. Místopředseda zahraničního výboru sněmovny Jan Zahradil očekává, že poslanci setrvání české jednotky v Bosně schválí. "Já myslím, že politicky s tím žádný problém není. Jediné místo, kde se může najít nějaký problém, je záležitost finanční. Je tady určitý problém s návrhem státního rzpočtu, který předložila vláda, a jde o to, zda budeme schopni najít dostatečné finanční krytí pro prodloužení té mise."

Markéta Kaclová, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme