Poslanci se budou ptát na útoky

Mezinárodní situací po vojenském útoku proti teroristům v Afghánistánu se bude zabývat sněmovní zahraniční výbor. Na mimořádné zasedání výboru přijde i ředitel Národní protidrogové centrály Jiří Komorous. Ten má poslance informovat o financování organizovaného zločinu obchodem s drogami právě z oblasti Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očekávaný průběh mimořádného jednání přiblížil Radiožurnálu místopředseda výboru za ODS Jan Zahradil. "Pozvali jsme si ministra Kavana a ředitele vojenského obranného zpravodajství a budeme probírat jak politickou, tak zpravodajskou stránku celé této akce. Rádi bychom si udělali nějaký komplexnější obrázek, protože nutno přiznat, že vzhledem k tomu, že se jedná o akci nejvyšší důležitosti, která podléhá velmi přísnému stupni utajení, tak ani poslanci českého parlamentu nemají v tuto chvíli příliš mnoho informací z pozadí této akce."

Spojené státy žádají po svých spojencích, a tedy i po české armádě prodloužení mise v Bosně. Setrvání našich vojáků v zahraničí ale musí schválit Parlament. Právě prodloužení naší mise v Bosně bude jedním z témat dnešního jednání zahraničního výboru Sněmovny. Místopředseda zahraničního výboru sněmovny Jan Zahradil očekává, že poslanci setrvání české jednotky v Bosně schválí. "Já myslím, že politicky s tím žádný problém není. Jediné místo, kde se může najít nějaký problém, je záležitost finanční. Je tady určitý problém s návrhem státního rzpočtu, který předložila vláda, a jde o to, zda budeme schopni najít dostatečné finanční krytí pro prodloužení té mise."

Markéta Kaclová, Jaroslav Mareš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme