Poslanci se pokusí prodloužit lhůty pro kontrolu vydávání majetku církvím

Poslanci by dnes měli znovu jednat o prodloužení lhůty pro kontrolu rozhodnutí o vydávání církevního majetku. Požadují to poslanci ČSSD. Základní lhůta pro kontrolu by měla být podle předlohy roční, a ne půlroční. Úřady totiž podle autorů návrhu nedokážou v půlroční lhůtě rozhodnout o vydání majetku a pak ve stejné lhůtě rozhodnutí zkontrolovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna 16.7.2014 | Foto: Filip Jandourek

„Zákon o majetkovém vyrovnání byl ve sněmovně schválen v noci a nad ránem přes odpor Senátu o jeden nebo dva hlasy. Jsem přesvědčen, že je naprosto nutné, aby byl dostatek času pro kontrolu vydávaného majetku, protože zákon je enormně špatně nastaven. A nemá smysl se bavit o tom, jestli to byl záměr, nebo neschopnost,“ říká poslanec za ČSSD Jeroným Tejc.

Návrh se už v červnu pokusila neúspěšně zamítnout TOP 09.

„Stát dal církvím zákonem lhůty, které církve dodržely, byť s vypětím největších sil. A teď si chce stát na své straně lhůty prodloužit. To není v partnerství, které je potvrzené smlouvou mezi státem a církvemi, v pořádku,“ vysvětlil důvody poslanec TOP 09 Jan Farský.

Církevní restituce | Foto: Český rozhlas

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme