Poslanci ulevili zoologickým zahradám

Zoologickým zahradám se od července uleví. Poslanci dnes totiž přehlasovali senátní úpravy a schválili svou verzi zákona, který daňově zvýhodní provozovatele zoologických zahrad. Konkrétně mají být osvobozeny od daní z příjmů, z darů a z reklam. Normu ještě posoudí prezident.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lachtan | Foto: ZOO Liberec

Senát navrhoval z obav před daňovými úniky tuto výhodu z normy vypustit. I přesto, že se tak nestalo, senátor Petr Fejfar tvrdí, že je zákon potřebný a že jen čas ukáže, jak se osvědčí v praxi. "Uvidíme, jak se bude přílepek týkající se daní v praxi uplatňovat, a pokud s tím bude problém, tak si myslím, že Poslanecká sněmovna v brzké době přijme nějakou novelu," řekl.

Poslanci však dospěli k názoru, že riziko daňových úniků není tak velké. "Převládl pocit, že je třeba zoologickým zahradám tímto způsobem pomoci, byť to není systémové, neboť daňové úlevy by měly být obsaženy v zákonech daňových," vysvětluje ministr zemědělství Jaroslav Palas.

Zákon také předpokládá, že k provozování zoologické zahrady bude nutní licence ministerstva životního prostředí. Ministerstvo bude posuzovat, jak se chce provozovatel o zvířata starat, jakou jim ujistí veterinární péči a zda má odborný personál.

Milada Richterová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme