Poslanci usnadnili vyvlastňování pozemků pro komunikace

Sněmovna schválila zákon, který má usnadnit výstavbu silnic a dálnic. Jde o předlohu navrženou levicovými zákonodárci, podle které se stavba komunikací podřizuje veřejnému zájmu a stát by tak mohl mohl potřebné pozemky za náhradu vyvlastňovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba dálnice | Foto: Česká televize

Jednou z autorek předlohy je poslankyně ČSSD Hana Orgoníková. Podle ní bude možné, aby stát mohl vyvlastnit pozemek nutný pro výstavbu silnice nebo dálnice rychleji než dosud: "Podstatou tohoto zákona je, že se zkracují lhůty na projednávání zhruba o polovinu. Ještě musíme pohlídat, aby úředníci pracovali tak, jak pracovat mají, aby ty lhůty dodržovali. Musíme ještě také jednat s Generálním ředitelstvím silnic a dálnic, aby pokud chce od někoho něco vykopat, aby s těmi lidmi jednalo na úrovni a slušně."

Dá se předpokládat, že předloha o vyvlastňování pozemků pro výstabu komunikací, narazí v Senátu, ve kterém má převahu pravicová ODS.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme