Poslanci vrátili návrh školského zákona

Sněmovna vrátila 91 ze 178 hlasů k přepracování vládě návrh nového školského zákona, který měl mimo jiné reformovat maturity a postupně rušit víceletá gymnázia. V rozpravě hovořili především pravicoví poslanci, kteří předlohu důrazně kritizovali.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ti tvrdí, že by norma zavedla neprůhledné financování, znevýhodnila soukromé školy a neřešila podmínky dalšího vzdělávání učitelů.

Poslanci návrh vrátili navzdory varování sociálně demokratického ministra školství Eduarda Zemana, že tím vedle odkladu reformy maturit způsobí i další problémy. Ministr uvedl, že bez nového zákona nebudou například stanoveny podmínky výuky náboženství na veřejných školách a nebude vyřešen přístup cizinců ke vzdělání na středních školách.

Michaela Šojdrová z KDU-ČSL kritizuje mimo jiné nové pojetí maturitních zkoušek. Jak uvedla pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál, odborné školství hovoří dokonce o své likvidaci. Podle ní odpovídá požadavkům na ověřování srovnatelnosti poskytovaného středoškolského standardu lépe státní středoškolská zkouška, se kterou však návrh nepočítá.

Vladimír Hrubý, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme