Poslanci vybírají Radu ČT

Poslanecké sněmovně se dnes při veřejném slyšení představí 45 kandidátů na členství v Radě České televize. Konečný výběr patnácti nových radních pak zákonodárce čeká ve středu. Předseda sněmovního volebního výboru Jan Vidím z ODS upřesnil, že každý kandidát má pět minut na to, aby vysvětlil svou představu o práci v radě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potom přijdou na řadu doplňující otázky poslanců. Mezi 45 kandidáty jsou například bývalá atletka Helena Fibingerová, ředitel Národní galerie Milan Knížák, nebo odborník na drogovou problematiku Jiří Presl. Pokud se Poslanecké sněmovně tento týden podaří z 15 radních zvolit aspoň deset, budou moci zahájit volbu stálého ředitele České televize namísto prozatímního šéfa Kavčích hor Jiřího Balvína.

Předseda mediální komise Ivan Langer z ODS řekl Českému rozhlasu, podle jakých kritérií bude kandidáty vybírat. Jeho základním kritériem bude jeho osobní znalost kandidátů. Podle toho bude schopen posoudit jejich odbornou a další způsobilost pro výkon funkce a potom se spolehne i na reference.

Markéta Kaclová, Stanislav Vintr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme