Poslanci vybrali kandidáty do Rady ČT

Poslancům z volebního výboru se dnes podařilo ve dvou kolech tajných voleb vybrat 45 kandidátů na členství v Radě České televize. Z tohoto seznamu osobností pak má příští týden sněmovna volit 15tičlennou Radu ČT.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z vybranných kandidátů budou následně poslanci volit patnácti člennou sestavu Rady. Jak Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl předseda volebního výboru Jan Vidím z ODS, mezi vybranými uchazeči je například ředitel Národní galerie Milan Knížák, bývalá úspěšná atletka Helena Fibingerová nebo někdejší šéf sportovní redakce České televize Jiří Baumruk. Podle předsedy příslušného sněmovního výboru Jana Vidíma z ODS budou moci zákonodárci vybírat z široké nabídky osobností nejrůznějších profesí. Jsou to vysokoškolsky vzdělaní lidé, ekonomové, absolventi filozofické fakulty. Všichni jsou velice kvalitní a poslanci při výběru členů rady rozhodně nepochybí.

Volební výbor také potvrdil, že nemá důvod měnit své rozhodnutí, na jehož základě byl ze seznamu uchazečů spolu s osmi desítkami dalších osobností vyřazen předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jakub Čermín. Jeho kandidatura podle poslanců nesplňovala požadované formální předpoklady.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Vladimír Hrubý, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme