Poslanci vyslechli vládní zprávu o CzechTeku

Vládní zpráva o příčinách, průběhu a důsledcích událostí na technoparty CzechTek 2005 v úterý sice ve Sněmovně vyvolala ostrou diskusi, poslanci k ní ale žádné usnesení nepřijali. Dolní komora nakonec neschválila ani návrh na zřízení sněmovní vyšetřovací komise k této kauze. Postup policie opět ostře kritizovali jako příliš tvrdý a neadekvátní opoziční občanští demokraté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastnice technoparty CzechTek | Foto: Štěpán Kotrba

Neuspokojila je ani zpráva ministra vnitra Františka Bublana, který ve Sněmovně zásah na CzechTeku obhajoval. Šéf sněmovního branného výboru Jan Vidím z ODS tvrdí, že si Bublanova zpráva ani žádné usnesení nezasloužila:

"To opravdu byla celá řada nepravd vedle sebe velmi umně zkonstruovaných. Rozprava ukázala, že tam byly fatální nedostatky. Dokonce ani ministr vnitra, ani žádný z koaličních poslanců nenavrhli, aby se vládní zpráva schválila, čili to svědčí o tom, že věděli, že je neschválitelná."

Ministr vnitra František Bublan ale postup policie proti účastníkům prázdninové technoparty CzechTek v Mlýnci na Tachovsku opět hájil. Policie podle něj až na jednotlivé excesy postupovala v souladu se zákonem. Na rozdíl od ODS je Bublan navíc přesvědčený o tom, že jeho zprávu přijala Sněmovna pozitivně.

Důležité teď bude podle Bublana vyšetřování státní zástupkyně i ve směru k policistům: "Potom probíhají jednotlivé trestní kauzy ve vztahu k technařům, to už ale není podstatné, to byly dílčí výsledky. Mně šlo o to prosadit, že policie postupovala v souladu se zákonem, což si myslím, že většina Sněmovny se k tomu přiklonila."

Související web: speciál o Czechteku 2005

Milada Richterová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme