Poslanci zkusí přehlasovat veto u zákazu prodeje Letiště Praha

Sněmovna dnes možná definitivně rozhodne o osudu pražského letiště. Poslanci by se totiž měli pokusit přehlasovat prezidentské veto sociálně demokratického návrhu zákona o zákazu privatizace ruzyňského letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Normu už zamítl senát, ten ale poslanci s velkou převahou přehlasovali. ČSSD v tom podpořili komunisté, lidovci, někteří nezařazení poslanci, dva občanští demokraté a zelení. Ve stejný scénář věří sociální demokrat Jeroným Tejc i u prezidentského veta.

"Myslím, že k tomu jsou jasné důvody. Ať už ekonomické, tak i bezpečnostní, protože ostraha letiště samozřejmě patří k bezpečnostním základům každého státu. Když se našlo sto jedna hlasů pro přehlasování senátu, tak věřím, že se je podaří nalézt i v tomto případě," řekl Tejc.

Proti zákonu byla ODS. Ta svůj postoj podle místopředsedy strany Ivana Langera nezmění. "Poslanecký klub ODS určitě podpoří stanovisko pana prezidenta. Zákon je zbytečný a absurdní. Jenom to znamená, že sněmovna si přebírá pravomoci, které jinak náleží vládě," podotkl Langer.

Sám ale neskrývá obavu, že zákon o zákazu privatizace letiště nakonec sněmovnou projde. "Já se obávám, že zvítězí koalice šrotovného. Že opět ruku v ruce sociální demokraté, komunisté a pár přeběhlíků prohlasují tento hloupý zákon," dodal.

Věra Pfeifferová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme