Poslanci znovu projednají novelu o nájemném vrácenou Senátem

Začíná dubnová schůze Poslanecké sněmovny. Tu krátce po zahájení vystřídá hlasování o nedůvěře vládě, potom se poslanci vrátí k projednávání desítek zákonů, které mají na programu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní rozpočet pro rok 2011 byl právě přijat ve Sněmovně. | Foto: Tomáš Adamec

Poslanci projednají například novelu občanského zákoníku, která upravuje podmínky nájemního bydlení, především vztah mezi nájemníky a majiteli bytů. Tu jim s pozměňovacími návrhy vrátil Senát.

Norma počítá s tím, že majitel může písemně navrhnout zvýšení nájemného. Pokud s tím nájemník nebude souhlasit, může se majitel obrátit na soud, který by pak o výši činže rozhodl.

Senátoři navrhli změnit dobu, od které by se v takovém případě nájemné zvýšilo. Podle sněmovní verze to měl být den, kdy se majitel obrátil na soud. Podle Senátu by pravomoc rozhodnout měl soud, aby se předešlo průtahům v soudních řízeních.

Podle senátorů by se také měla zkrátit lhůta, po kterou musí majitel bytu zajistit nájemníkům náhradní bydlení, když jim vypoví smlouvu. Nově by měla být dva měsíce místo původního půl roku.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme