Poslanci zřejmě budou řešit incident Václava Klause s mobilem

Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny by se měl zabývat incidentem předsedy dolní komory parlamentu a šéda ODS Václava Klause. Ten po televizním přenosu v době voleb do krajských zastupitelstev a Senátu vytrhl fotoreportérovi Mladé fronty Dnes Janu Hroudovi z ruky mobilní telefon a hodil ho na zem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poškození mobilu se sice prokázat nepodařilo, náměstkyně obvodního státního zástupce pro Prahu 1 Zdeňka Galková je ale přesvědčena o tom, že se Klaus přestupku dopustil a proto rozhodnutí o tom nechala v pátek doručit do sněmovny.

Václav Klaus už dříve označil názor státní zástupkyně za naprostý blázinec a urážku zdravého rozumu.Jak řekl,telefon poslal po zemi jako kouli při bowlingu a že proto ho nemohl rozbít. Telefonující novinář rušil jeho televizní vystoupení. Rozhodnutí o tom, zda mandátový a imunitní výbor sněmovny předsedu dolní parlamentní komory případně zbaví imunity, by podle šéfa tohoto orgánu Miloslava Výborného mohlo padnout na květnové schůzi.

Milan Kopp, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme