Poslancům se představili kandidáti na prozatímního ředitele ČT

Na veřejném slyšení, které svolali poslanci z kulturního výboru a ze stálé komise pro sdělovací prostředky, se v budově dolní komory parlamentu představili navržení kandidáti na prozatímního ředitele České televize.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobnost, která by měla dočasně veřejnoprávní televizi řídit a vyvést ji ze současné krize, by pak měli zákonodárci volit tento pátek. O tom, jakou roli by měl prozatímní ředitel v první řadě ve své funkci naplnit, má jasnou představu místopředseda kulturního výboru, lidovecký poslanec Jaromír Talíř.

Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, prozatímní šéf by měl situaci v ČT uvést do normálních poměrů, a to alespoň do doby, kdy bude zvolen nový generální ředitel. Dále řekl, že by měl umět komunikovat s oběma stranami sporu, znát prostředí, do kterého jde a rozhodnout problém ve svém funkčním období.

Jaromír Talíř je také přesvědčený o tom, že právě toto slyšení by mohlo přispět ke stanovisku zákonodárců při páteční volbě dočasného šéfa ČT. Talíř ale pro Český rozhlas zároveň nevyloučil, že by rozhodující slovo mohly nakonec mít stranické dohody mezi parlamentními kluby. A to i přesto, že některé kandidáty na ředitele České televize navrhují jednotliví poslanci.

Poslancům se představilo šest kandidátů. Jedna z nominovaných, současná ředitelka zpravodajství České televize Jana Bobošíková vidí hlavní úkol prozatimního ředitele v tom, aby veřejnost přesvědčil, že televize opět patří koncesionářům nikoli pracovníkům z Kavčích hor a jejich kamarádům. Bobošíková ve funkci prozatimní ředitelky počítá s jednáním se zástupci zaměstnanců.

Další kandidáti Jiří Balvín a Karel Kochman naznačili, že by v případě svého zvolení dále spolupracovali se zaměstnanci, kteří jsou ve stávce a zrušili by jejich výpovědi. Ukončit stávku v České televizi v co nejkratší době, a spolupracovat s každým, kdo přispěje k tomu aby televize poskytovala služby, za které si je koncesionáři platí, chce Michal Kralert.

Zbývajícími kandidáty jsou Věra Valterová, která dočasně řídí ČT po Jiřím Hodačovi, a bývalý ředitel píseckého Rádia Prácheň Vratislav Měchura

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Milada Richterová, Pavla Kvapilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme