Poslanec Chaloupka označil u soudu obvinění bývalého asistenta Vařejky za mstu

Okresní soud v Hodoníně odročil hlavní líčení s poslancem za Věci veřejné Ottem Chaloupkou, který je obžalovaný z přijetí úplatku. Spolu s ním se zpovídá z podplácení jeho bývalý asistent Vratislav Vařejka, kterému měl politik brát část platu za to, že jej zaměstnával. Poslanec ale tvrdí, že peníze od asistenta dostával jako splátku za úhradu Vařejkovy politické kampaně do komunálních voleb. Soud bude pokračovat 15. března.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otto Chaloupka, poslanec Věcí veřejných | Foto: www.ottochaloupka.cz

„Ten člověk je úplně pomatený, on si stěžuje, cítí se ublížený, že jsem mu vzal příležitost být v politice a podobně. Tak se mstí. Samozřejmě naskočil na tu vlnu v březnu, dubnu 2011, kdy se začaly proti Věcem veřejným dít věci, a on toho využil,“ říká poslanec Chaloupka.

Tuto verzi u soudu potvrdil v roli svědka poslanec za Věci veřejné Michal Babák.

„Já si velmi exaktně pamatuju, že se pan Vařejka sám přihlásil k tomu, že si chce platit svou kampaň. Jak jsem řekl u soudu, byl jsem bezprostředním svědkem domluvy pana Chaloupky s panem Vařejkou, že mu bude splácet osobní kampaň, kterou si pan Vařejka udělal v rámci voleb do zastupitelstva v Hodoníně září říjen roku 2010,“ řekl Babák.

Vařejka v roce 2010 policii oznámil, že musel Chaloupkovi platit polovinu svého příjmu asistenta. Policie i státní zástupce to vyhodnotili jako uplácení. Vařejkovi za ně hrozí až šest let za mřížemi.

Chaloupku zase obžaloba viní z přijímání úplatků. Pokud ho soud uzná vinným, je v jeho případě trestní sazba až osm let vězení.

Lenka Horáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme