Poslanec Kott byl vyloučen z ODS

Poslanec Petr Kott už není členem Občanské demokratické strany. Večer ho podle očekávání vyloučilo místní sdružení v Doksech na Českolipsku. V parlamentu ale hodlá Kott zůstat, zřejmě jako nezařazený poslanec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kott | Foto: Michal Kamaryt

"Něco končí, něco začíná" - těmito slovy zhodnotil výsledek tajného hlasování jednačtyřicetiletý poslanec Petr Kott s tím, že v tuto chvíli se stává bezpartijním. Pro jeho vyloučení ze strany hlasovalo 14 členů místního sdružení, sedm jich bylo proti.

Předseda místní organizace občanských demokratů v Doksech Zdeněk Krenický uvedl, že i když od začátku podporoval Kottovo vyloučení, je přesvědčen, že v řadách ODS odvedl kus práce.

Kott své kolegy ve straně i v poslaneckém klubu popudil tím, když se koncem září při jednání sněmovny opil a nezúčastnil se hlasování o reformě veřejných financí. Poslanecký klub ho opakovaně vyzval ke složení mandátu, což ale poslanec odmítá. Poté, co mu bylo zrušeno členství v ODS, už ale klubu nic nebrání v tom, aby ho vyloučil ze svých řad.

Zdenka Schovánková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme