Poslanec Melčák údajně podal trestní oznámení kvůli násilí proti jednotlivci

Poslance Miloše Melčáka, který odešel z klubu sociální demokracie, hlídá policie. Podle serveru Aktuálně.cz Melčák také podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli násilí proti jednotlivci. Poslanec se má údajně obávat toho, že ho někdo chce otrávit a že má odposlouchávaný telefon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Miloš Melčák odchází z jednacího sálu Poslanecké sněmovny | Zdroj: ČTK

Miloš Melčák a vedení ČSSD se rozcházejí v názoru na roli sociální demokracie v povolebním uspořádání. Poslanec je totiž zastáncem názoru, že by zákonodárci ČSSD měli při hlasování o důvěře vládě opustit jednací sál a otevřít tak cestu pro vznik nového kabinetu. Melčák se ale při odchodu z klubu zmiňoval i o špatné atmosféře ve straně a zastrašování.

To, že je s Melčákem policie v kontaktu, potvrdila Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. "V tuto chvíli mohu potvrdit, že v souvislosti s panem Melčákem jsme provedli určitá opatření, ale z taktických důvodů bohužel nemohu prozradit zatím žádné podrobnosti," řekla mluvčí.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek připustil, že některé obavy už od Melčáka slyšel. Myslí si ale, že je poslanec přepracovaný. "Minulý týden seznámil některé naše členy také s tím, že jej někdo chce otrávit. Já nevím, zda v parlamentní kantýně a zda je to možné. Myslím si, že je z toho opravdu potřeba vyvodit, že je přepracovaný," vyjádřil se Paroubek.

Sociální demokracie opakovaně o víkendu vyzvala poslance Miloše Melčáka a Michala Pohanku, který z klubu odešel ještě dřív, aby se vrátili. Od Melčáka však zatím žádné jasné rozhodnutí nedostala.

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach si ale myslí, že Melčák už rozhodnutý je a bylo to prý znát i na sobotním jednání ústředního výkonného výboru strany. "Je to otázka jeho vyjádření. On se zatím jednoznačně nevyjádřil, ale myslím, že jak vystupoval na předsednictvu, na ÚVV, tak na mě nepůsobil dojmem, že by se chystal vrátit do klubu. Na mě to působilo spíše, že je více méně rozhodnut," dodal Škromach.

Vznikající trojkoaliční vládu ODS, lidovců a zelených ČSSD odmítá. Jiří Paroubek věří, že kabinet pravého středu nakonec nepodpoří ani Miloš Melčák.

Veronika Malá, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme