Poslanec Škárka požádá sněmovnu o zbavení imunity

Poslanec Jaroslav Škárka požádá sněmovnu o zbavení imunity. Sdělil to členům mandátového a imunitního výboru, kteří si ho dnes pozvali k vysvětlení kauzy vnitrostranické korupce u Věcí veřejných. O vydání Jaroslava Škárky a Víta Bárty požádala sněmovnu protikorupční policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Škárka (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

Protikorupční policie Bártu podezírá z korupce, Škárku z braní úplatků. Zatímco Bárta se z jednání výboru omluvil kvůli nepřítomnosti svého advokáta, Škárka přišel i bez právního zástupce.

„Myslím si, že jsem naprosto nevinný, proto jsem také přišel na toto jednání. Pokud budu vydán, nemám s tím vůbec žádný problém. Věřím, že to dopadne tak, jak by mělo. Hned na úvod jsem sdělil, že jsem pro to, abych byl vydán, a budu žádat sněmovnu o své vydání,“ řekl Škárka.

O tom, kdy a jaké stanovisko padne k vydání obou poslanců, mandátový a imunitní výbor ještě nerozhodl. Bude záležet na tom, kdy by se mělo o zbavení imunity hlasovat. Pokud to bude ještě na této mimořádné schůzi, může se výbor sejít ještě dnes večer. Pravděpodobněji se ale rozhodne až na konci prázdnin, kdy poslance čeká schůze řádná.

U dřívějších případů, kdy sněmovna o vydání poslanců hlasovala, se tento bod odložil právě až na řádnou schůzi. Definitivně by o tom měla rozhodnout šéfka sněmovny Miroslava Němcová.

„Alternativ je několik. Budu o nich paní předsedkyni informovat. Na straně druhé, je tady precedens, že na mimořádné schůzi se nerozhoduje. Je tedy pravděpodobnější, že se rozhodovat nebude, alespoň ne v nejbližších dnech,“ řekl předseda výboru Jeroným Tejc.

Věra Pfeifferová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme