Poslanec Škárka prý řekl, že dostává peníze za loajalitu k VV

Poslanec Věcí veřejných Jaroslav Škárka údajně řekl, že dostává peníze za loajalitu ke straně Věci veřejné. Tvrdí to týdeník Respekt s tím, že má nahrávku rozhovoru. Peníze prý Škárkovi nosili poslanci blízcí ministrovi Vítu Bártovi; Michal Babák a Radim Vysloužil. Vít Bárta to důrazně popřel v České televizi. Jaroslav Škárka teď ale tvrdí, že to byla z jeho strany záměrná mystifikace a k předání peněz nikdy nedošlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné) | Foto: Tomáš Adamec

„Nevím, že by někde někdo někoho uplácel nebo finančně manipuloval. Nevím o tom, že by někdo někomu vyhrožoval a považuji to za naprosto mimo,“ řekl Radiožurnálu Škárka.

Verzi poslance Škárky ale nevěří šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tábery.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéfredaktor Respektu tvrdí, že mají nahrávky, kde Škárka mluví o peněnzích

„Rozhodně si za článkem stojíme. Proběhly tři schůzky, na kterých o tom pan poslanec Škárka mluvil. Na první mu to uteklo náhodou, podruhé, když se s ním kolegové sešli, to zopakoval. Poté jsme se dohodli, že je to tak závažná informace, že na třetí schůzce to nahrajeme, a tak jsme taky učinili. Že by to byla z jeho strany nějaká taktika, můžu zcela vyloučit, protože o tom mluvil velice přesvědčivě, nevěděl, že je nahráván,“ vyjádři se šéfredaktor Respektu.

Jak řekl faktický lídr strany Vít Bárta České televizi, Škárkova tvrzení nejsou pravdivá. „Kategoricky odmítám jakékoliv takovéto nařčení. Neumím udělat nic jiného, než si s Jardou sednout a popovídat si o tom, odkud kam a co se vlastně stalo,“ namítal.

Libor Procházka, mz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme