Poslanec Vít Bárta se odvolal proti podmínce a žaluje Kristýnu Kočí

Poslanec Věcí veřejných Vít Bárta se odvolal proti podmíněnému trestu, který mu v dubnu uložil soud za uplácení stranických kolegů. Zároveň podal žalobu na svoji bývalou stranickou kolegyni Kristýnu Kočí. Zjistil to server idnes.cz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf poslanců Věcí veřejných Vít Bárta přichází 4. dubna k soudu | Foto: Filip Jandourek

Odvolávám se a podávám trestní oznámení na Kristýnu Kočí, píše na svých webových stránkách Vít Bárta.

„Nesouhlasím s tím, že jsem měl půjčku poskytovat za účelem toho, aby poslanci požadovali zpětné navýšení svých náhrad, jak tvrdí soudce Šott. Svou nabídkou jsem, jak jsem již několikrát uvedl, reagoval na stížnosti poslanců, že mají finanční těžkosti. V žádném případě jsem nežádal ani náznakem jakoukoliv protislužbu, ani jsem si nekladl žádné podmínky,“ píše Bárta na webu.

Na Kristýnu Kočí podává Bárta trestní oznámení pro podezření ze spáchání tří trestných činů: podvodu, křivému obvinění a křivé výpovědi. Kočí proti Bártovi svědčila a tvrdila, že od něj dostala půlmilionový úplatek. Soud ale její výpovědi uvěřil jen částečně.

„Předpokládám, že tímto trestním oznámením se již budou orgány činné v trestním řízení náležitě zabývat a nebude z jejich strany ignorováno, tak jako tomu bylo doposud u názoru nezávislého soudu.

Obvodní soud pro Prahu 5 uložil v dubnu Vítu Bártovi za uplácení bývalých stranických kolegů osmnáctiměsíční trest s podmíněným odkladem na 2,5 roku. Podle obžaloby se snažil uplatit Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí loni v březnu. Kočí údajně dostala 500 tisíc korun a Škárka 170 tisíc korun. Za to měli být vůči Bártovi loajální a nevystupovat proti němu. Škárka odešel s trestem tři roky vězení za to, že Bártu podvedl.

Libor Procházka, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme