Poslanec VV Chaloupka se bude hájit před výborem sněmovny

O vydání poslance Věcí veřejných Otto Chaloupky k trestnímu stíhání dnes bude rozhodovat imunitní a mandátový výbor. Policie Chalupku podezírá z přijetí úplatku. Poslanec měl údajně od svého asistenta vybírat část jeho platu, který dostával od sněmovny. Výbor už jednal o případu minulý týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otto Chaloupka, poslanec Věcí veřejných | Foto: www.ottochaloupka.cz

Na dnešní zasedání si poslanci pozvali i Chaloupku. Chtějí totiž slyšet i jeho verzi. Poslanec odmítá, že by po svém asistentovi chtěl peníze. Chaloupka se také podivuje nad způsobem vyšetřovaní kauzy.

„Nic takového se nestalo. Tam šlo prostě o peníze, které byly předem domluvené, kterými si měl on osobně financovat svou osobní propagaci ve volbách. Protože ty peníze neměl v hotovosti, tak jsme se domluvili, že já to zaplatím a on mi to splatí. Mně přijde divné, že to nevyšetřuje okresní policie, to načasování, že tento případ trval rok vyšetřit. Všechno, na co se tam podíváte, je divné,“ uvedl Otto Chaloupka.

Jeroným Tejc z ČSSD věří, že výbor dnes rozhodne, zda sněmovně doporučí, aby Chaloupku imunity případně zabavila.

„Je pravděpodobné, že by už mohl zaznít názor. Samozřejmě to bude záležet na debatě, která bude vedena, na tom, zda budou už všechny argumenty. A vzhledem k tomu, že už dorazilo od Policie České republiky vyjádření na otázky, které byly položeny, tak myslím, že je spíše pravděpodobné, že bychom doporučení, ať už kladné nebo záporné, vydali,“ řekl Jeroným Tejc.

Rozhodnutí mandátového a imunitního výboru je pouze doporučující, o vydání rozhodne až sněmovna jako celek.

Martina Spěváčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme