Poslanec VV Chaloupka úplatek nepřijal, rozhodl hodonínský soud

Poslanec za Věci veřejné Otto Chaloupka se korupce nedopustil. Rozhodl tak Okresní soud v Hodoníně, který politika zprostil obžaloby z přijetí úplatku. Verdikt není pravomocný, státní zástupce zvažuje odvolání ke krajskému soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka | Zdroj: ČTK

Podle žalobce měl Chaloupka odebírat část platu svému asistentovi Vratislavu Vařejkovi za to, že ho zaměstnával. Soud dnes osvobodil i Vařejku, který čelil obžalobě z podplácení.

Státní zástupce Antonín Budiš s verdiktem nesouhlasí. „Já jsem navrhoval, aby byli uznáni vinnými. Na druhé straně soud vyhověl veškerým mým návrhům na provedení důkazů a neznám žádný jiný důkaz, který by mohl být proveden a umožnil soudu dál věc hodnotit,“ řekl.

Zda podá odvolání, se rozhodne až po doručení písemného vyhotovení rozsudku. „Odvolání budu podávat tehdy, když si budu myslet, že má reálnou naději na úspěch,“ dodal Budiš.

Poslanec Chaloupka naopak odcházel od soudu spokojený. „Je to zadostiučinění. Spokojený samozřejmě musím být. Určitě to dneškem nekončí. Samozřejmě teď je potřeba ještě přesvědčit veřejnost, že jsem nic neudělal a jsem v tom nevině,“ uvedl.

Zákonodárci hrozilo za přijímání úplatků až osm a Vařejkovi za uplácení až šest let vězení. Jeden obviňoval z nezákonného jednání toho druhého.

Martin Hromádka, Lenka Horáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme