Sledovali jsme živě: Nabitý den ve sněmovně. Jednání o vydání Babiše a Faltýnka i vyslovená nedůvěra vládě

Politikou nabité úterý pokračuje. Poslanci odpoledne vyslovili nedůvěru jednobarevné menšinové vládě Andreje Babiše z hnutí ANO. Sněmovna odmítla jednání o důvěře odložit do doby, než rozhodne o vydání Babiše a místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Babiše s Faltýnkem doporučil dopoledne vydat k trestnímu stíhání mandátový a imunitní výbor sněmovny.

Sledujeme online Praha (Aktualizováno: 16:21 16. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řádná lednová schůze sněmovny, jejíž zahájení bylo svoláno rovněž na úterní odpoledne, by měla začít ve středu ráno.

Na její program sněmovna patrně zařadí hlasování o Babišově a Faltýnkově vydání ke stíhání. Strany se ale neshodují v tom, ve který den by se mělo uskutečnit.

K hlasování se dostali poslanci před půl čtvrtou odpoledne. Vláda pravděpodobně důvěru nezíská.

Žádná ze sněmovních stran s výjimkou poslanců ANO totiž pro kabinet hlasovat nebude. Pokud vláda důvěru nezíská, bude muset podat demisi, patrně se tak stane ve středu.

Babiš minulý týden prohlásil, že v případě, že vláda ve sněmovně neuspěje s žádostí o důvěru, podá demisi na zasedání, které bude ve středu 17. ledna.

Poslanci důvěru pro Babišův kabinet projednávali už 10. ledna, k hlasování se ale nedostali.

haf, Jana Čermáková, Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme