Ze sněmovní schůze se omluvilo pět poslanců. Dva z ANO, dva z ČSSD a jeden z KSČM

Z páteční sněmovní schůze svolané z podnětu opozice k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě se omluvilo pět poslanců. Omluvy, jak je přečetl v úvodu předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO), dodalo po dvou poslancích z vládních ANO a ČSSD a komunista Vladimír Koníček.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna se sešla kvůli hlasování o nedůvěře vládě. (ilustrační foto) | Foto: Martin Svozílek

Z hnutí ANO se omluvili Pavel Juříček a Jan Řehounek, oba kvůli zahraniční cestě. Z ČSSD dodali omluvu Jiří Běhounek ze zdravotních důvodů a Milan Chovanec bez udání důvodu. Milan Chovanec měl ale minulý týden autonehodu, informovaly o tom Novinky.cz. Poslanec se tento týden neúčastnil ani jednání na výborech.

Babišova vláda nepadla. Lidé proti premiérovi protestovali v ulicích

Číst článek

Z jednání se také ze zdravotních důvodu omluvil Vladimír Koníček (KSČM). Původně na schůzi neměla být ani Lenka Kozlová (Piráti), ta ale později omluvu zrušila a je přítomná.

Pokud se do hlasování v absencích nic nezmění, znamená to, že pro pád kabinetu ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) bude hlasovat 92 poslanců. K vyslovení nedůvěry je ale nutných nejméně 101 hlasů. Absence podporovatelů kabinetu tak nemají na výsledek prakticky vliv.

Podnětem ke schůzi k návrhu na vyslovení nedůvěry vládě byla skrytě natočená reportáž s Andrejem Babišem mladším. Obvinil v ní spolupracovníky svého otce, že ho drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na ukrajinském Krymu anektovaném Ruskem.

Premiér podle Babiše mladšího chtěl, aby opustil Česko právě kvůli případu, v němž oba čelí obvinění pro podezření z dotačního podvodu. Ministerský předseda to popírá. Syn podle něj trpí schizofrenií, musí se léčit a být pod dohledem.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme