Poslanci se ve čtvrtek sejdou na mimořádné schůzi, budou řešit aktuální stav epidemie covidu-19

Poslanci se mimořádně sejdou ve čtvrtek z podnětu části opozice k debatě o aktuálním stavu epidemie covidu-19. V návrhu programu je také vznik vyšetřovací komise k řešení epidemie a další body. Schůzi v pátek svolal předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO). Novinářům řekl, že podnět podali poslanci opozičních koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci by se mohli zabývat na mimořádné schůzi ve druhém čtení vládní novelou zákona o ochraně označení původu a zeměpisných označení a několika mezinárodními smlouvami (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Navrhovatelé chtějí, aby poslanci diskutovali také o takzvaném pandemickém zákonu a o opatřeních. Vzniku vyšetřovací komise se týkají hned tři body. Jde o její zřízení, naplnění členy a o volbu předsedy.

Hlavní hygienička Svrčinová: Nechceme horší situaci, musíme dohlížet na příjezdy lidí ze zahraničí

Číst článek

V návrhu programu je také poslanecká novela sněmovního jednacího řádu, podle níž by poslancům hrozila za nepřístojné chování v Parlamentu pokuta až do výše součtu jednoho platu a paušálních náhrad. Návrh reaguje na chování dvojice nezařazených poslanců Lubomíra Volného a Mariana Bojka (oba Volný blok), kteří v dolní komoře odmítají nosit respirátor nebo roušku.

Poslanci by se mohli zabývat na mimořádné schůzi ve druhém čtení vládní novelou zákona o ochraně označení původu a zeměpisných označení a několika mezinárodními smlouvami. Návrh programu čítá celkem 12 bodů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme