Hrozí mi fyzickou likvidací, oznámila Malá. Poslanci ANO jsou proti vydání Babiše a Faltýnka

Klub ANO bude hlasovat proti vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo ke stíhání, řekla poslankyně Taťána Malá. Předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek chce, aby se hlasovalo příští týden v úterý.

Sledujeme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslankyně hnutí ANO Taťána Malá na jednání mandátového a imunitního výboru | Zdroj: ČTK

Náš klub preferuje, abychom dnes (v úterý, pozn. red.) dokončili páté jednání sněmovny a následně se hlasovalo o důvěře vládě a pak by se pokračovalo šestou schůzí. Doufáme zkrátka, že se nám dnes podaří dokončit jednání a důvěře vlády. Shodli jsme se, že se pokusíme přesvědčit kolegy, aby jednání o našem vydání bylo příští týden jako první bod,“ řekl před jednáním Poslanecké sněmovny předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Sledovali jsme živě: Nabitý den ve sněmovně. Jednání o vydání Babiše a Faltýnka i vyslovená nedůvěra vládě

Číst článek

„Dnes (v úterý) na klubu proběhla velmi živá diskuse na téma vydání či nevydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Klub ANO se rozhodl hlasovat proti vydání obou poslanců,“ uvedla poslankyně ANO Taťána Malá.

„I přesto, co se děje a jaký je mediální tlak - mně osobně jsou zasílány výhrůžky osobní likvidací a podobně, tak si stojím za tím, že poslance nevydáme,“ dodala Malá.

Babiš a Faltýnek požádali o vydání

Andrej Babiš s Jaroslavem Faltýnkem dopoledne mandátový a imunitní výbor o své vydání sami žádali. „Požádáme o vydání a nemá to žádnou souvislost se schůzí s jednáním o důvěře vládě," uvedl v úterý před schůzkou imunitního výboru Andrej Babiš.

„Žádný podvod nebyl a žádný důkaz neexistuje. Sprostota a bezohlednost lidí a novinářů ze mě dělá lidskou zrůdu, že v tom nechám děti a svou paní. S kolegou Faltýnkem jsme nepochybovali, že se necháme vydat. To je jasné. Necháme se vydat," dodal premiér.

Výbor pak doporučil poslancům oba poslance vydat. Všech osm členů výboru z hnutí ANO se hlasování zdrželo, řekla místopředsedkyně výboru Taťána Malá.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme