Hrozí mi fyzickou likvidací, oznámila Malá. Poslanci ANO jsou proti vydání Babiše a Faltýnka

Klub ANO bude hlasovat proti vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo ke stíhání, řekla poslankyně Taťána Malá. Předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek chce, aby se hlasovalo příští týden v úterý.

Sledujeme online Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslankyně hnutí ANO Taťána Malá na jednání mandátového a imunitního výboru | Zdroj: ČTK

Náš klub preferuje, abychom dnes (v úterý, pozn. red.) dokončili páté jednání sněmovny a následně se hlasovalo o důvěře vládě a pak by se pokračovalo šestou schůzí. Doufáme zkrátka, že se nám dnes podaří dokončit jednání a důvěře vlády. Shodli jsme se, že se pokusíme přesvědčit kolegy, aby jednání o našem vydání bylo příští týden jako první bod,“ řekl před jednáním Poslanecké sněmovny předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Sledovali jsme živě: Nabitý den ve sněmovně. Jednání o vydání Babiše a Faltýnka i vyslovená nedůvěra vládě

Číst článek

„Dnes (v úterý) na klubu proběhla velmi živá diskuse na téma vydání či nevydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka. Klub ANO se rozhodl hlasovat proti vydání obou poslanců,“ uvedla poslankyně ANO Taťána Malá.

„I přesto, co se děje a jaký je mediální tlak - mně osobně jsou zasílány výhrůžky osobní likvidací a podobně, tak si stojím za tím, že poslance nevydáme,“ dodala Malá.

Babiš a Faltýnek požádali o vydání

Andrej Babiš s Jaroslavem Faltýnkem dopoledne mandátový a imunitní výbor o své vydání sami žádali. „Požádáme o vydání a nemá to žádnou souvislost se schůzí s jednáním o důvěře vládě," uvedl v úterý před schůzkou imunitního výboru Andrej Babiš.

„Žádný podvod nebyl a žádný důkaz neexistuje. Sprostota a bezohlednost lidí a novinářů ze mě dělá lidskou zrůdu, že v tom nechám děti a svou paní. S kolegou Faltýnkem jsme nepochybovali, že se necháme vydat. To je jasné. Necháme se vydat," dodal premiér.

Výbor pak doporučil poslancům oba poslance vydat. Všech osm členů výboru z hnutí ANO se hlasování zdrželo, řekla místopředsedkyně výboru Taťána Malá.

haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme