Poslanecká sněmovna o zdravotnické legislativě

Kvůli čtyřem zdravotním zákonům se v úterý sejdou na mimořádné schůzi poslanci. Na programu jednání, které vyvolali koaliční poslanci, je například otázka budoucnosti registrů, v nichž se soustřeďují informace o zdravotním stavu občanů. Současná legislativa zřejmě nedává registrům dostatečnou právní oporu. Podle některých názorů by tak mohla být jejich existence od ledna ohrožena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Součková | Foto: Úřad vlády ČR

Mimořádnou schůzi k tomu i dalším zdravotním normám vítá ministryně Marie Součková: "Aby se objevily tak důležité zákony na projednávání, jako je zákon o způsobilosti k výkonu lékaře, zubního lékaře, farmaceuta a s tím související další zákony."

Jednání i o dalších třech zdravotních zákonech iniciovali koaliční zákonodárci. Podle nich je třeba urychleně tyto vládní normy, které souvisejí i se vstupem země do Evropské unie, urychleně přijmout. Opoziční občanští demokraté ale tvrdí, že některé zákony jsou nedopracované a nekvalitní. Podle Miroslava Ouzkého z ODS měly být lépe a bez časového tlaku ještě projednány ve výborech sněmovny.

Na programu je i řešení budoucnosti registrů, v nichž se shromažďují informace o zdravotním stavu občanů. Podle některých názorů by mohla být existence registrů kvůli nedostatečné právní opoře od ledna ohrožena. Šéf lidoveckých poslanců Jaromír Talíř je přesvědčený o tom, že je třeba co nejrychleji i tento problém legislativně zastřešit.

Milan Kopp, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme