Nejprve zdražení, teď sleva. Sněmovní restaurace zlevní jídlo a pití: vepřo knedlo zelo bude za 50 korun

Po únorovém razantnějším zvýšení cen ve sněmovních restauracích by se ceny některých pokrmů a nápojů měly od července mírně snížit. Souvisí to s rozhodnutím komise pro práci kanceláře sněmovny o snížení přirážky, která se na ně uplatňuje. Komise tak reagovala na růst nákupních cen surovin v uplynulých měsících, které se v cenách pokrmů a nápojů odrážejí. Informoval o tom sněmovní tiskový odbor.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snížení přirážky z 50 procent na 40 procent má podle tiskového odboru eliminovat dosavadní zvyšování nákupních cen surovin. (ilustrační foto) | Foto: Czech Specials

Ceny ve sněmovních restauracích by se měly u některých pokrmů a nápojů snížit o jednotky korun, u části z nich zůstanou stejné. „Pro slevy jsem nehlasovala, slevy jsem nepožadovala,“ napsal na svém twitterovém účtu poslankyně ČSSD Kateřina Valachová.

Například pečená vepřová plec se zelím a knedlíky by měla zlevnit o dvě koruny na 50 korun, znojemská hovězí pečeně s rýží o korunu na 78 korun a pečená šunka s vejci o šest korun na 32 korun. Naopak třeba gulášová polévka vyjde stále na 14 korun a dort se šlehačkou na 27 korun.

 Zvyšování nákupních cen

Snížení přirážky z 50 procent na 40 procent má podle tiskového odboru eliminovat dosavadní zvyšování nákupních cen surovin a nápojů a ceny pokrmů a nápojů ve sněmovních restauracích se tak v podstatě vrátí na úroveň po únorovém zdražení.

Do února činila tato přirážka pět procent. Týká se studené kuchyně, polévek, salátů, příloh, moučníků, snídaňových jídel a nápojů.

U hlavních jídel bude stále platit přirážka 120 procent. Žádnou přirážku sněmovna neuplatňuje v kategorii obchodního zboží, což jsou například cukrovinky, ovoce a lahůdky.

Zlevnění v poslanecké jídelně, kde může obědvat i personál sněmovny nebo třeba novináři, krizizují také Piráti. „Když jsme byli zvoleni do sněmovny, jednou z prvních věcí, co jsme navrhli, bylo snížení dotací na jídlo ve sněmovně...,“ připomínájí v příspěvku na sociální síti Twitter.

 

ČTK, red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme