Poslanecká sněmovna také o zákoně o rozhlasovém a televizním vysílání

Hlasováním o zákonech, které vrátil nebo zamítl Senát, by měla začít dubnová schůze Poslanecké sněmovny. Poslanecká sněmovna by dnes mohla posoudit ve druhém čtení zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Ten má zaručit provozovatelům televizních a rozhlasových stanic jedno automatické prodloužení licence. Jednat by se mělo také o zvýšení koncesionářských poplatků a o kvantitě reklamy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ta by podle člena stálé komise pro sdělovací prostředky poslance Miloslava Kučery měla zůstat ve stejném rozsahu.

Poslanci by měli jednat i o zvýšení koncesionářských poplatků. Miloslav Kučera tvrdí, že se určitě zvednou, protože naposledy vzrostly v roce 1997 a od té doby inflace pokročila. Takové zvyšování by mělo podle Kučery proběhnout každých pět let. K tomu nejbližšímu zřejmě dojde ve druhé polovině toho roku - koncesionářský poplatek za televizi by se blížil 100 korunám a za rozhlas 50 korunám.

Poslanci by se měli také opětovně věnovat návrhu sociálních demokratů Vladimíra Cisára a Radima Turka na odškodnění účastníků vnitřního odboje za 2. světové války. Poslanec ODS Marek Benda k tomu Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl, by návrh zákona rád doplnil o odškodnění politických vězňů, které bylo minule hlasy komunistů, sociálních demokratů a dvou poslanců z Unie svobody odmítnuto. Vyjádřil přesvědčení, že tentokrát by mohl návrh projít.

Za jeden z očekávaných klíčových bodů schůze pak označuje většina zákonodárců první čtení vládního návrhu novely Ústavy, která má nově upravit vztah českého a mezinárodního práva v souvislosti s naším vstupem do Evropské unie.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Zdenka Turková, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme