Poslanecká sněmovna také o zákoně o rozhlasovém a televizním vysílání

Hlasováním o zákonech, které vrátil nebo zamítl Senát, by měla začít dubnová schůze Poslanecké sněmovny. Poslanecká sněmovna by dnes mohla posoudit ve druhém čtení zákon o rozhlasovém a televizním vysílání. Ten má zaručit provozovatelům televizních a rozhlasových stanic jedno automatické prodloužení licence. Jednat by se mělo také o zvýšení koncesionářských poplatků a o kvantitě reklamy.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ta by podle člena stálé komise pro sdělovací prostředky poslance Miloslava Kučery měla zůstat ve stejném rozsahu.

Poslanci by měli jednat i o zvýšení koncesionářských poplatků. Miloslav Kučera tvrdí, že se určitě zvednou, protože naposledy vzrostly v roce 1997 a od té doby inflace pokročila. Takové zvyšování by mělo podle Kučery proběhnout každých pět let. K tomu nejbližšímu zřejmě dojde ve druhé polovině toho roku - koncesionářský poplatek za televizi by se blížil 100 korunám a za rozhlas 50 korunám.

Poslanci by se měli také opětovně věnovat návrhu sociálních demokratů Vladimíra Cisára a Radima Turka na odškodnění účastníků vnitřního odboje za 2. světové války. Poslanec ODS Marek Benda k tomu Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu řekl, by návrh zákona rád doplnil o odškodnění politických vězňů, které bylo minule hlasy komunistů, sociálních demokratů a dvou poslanců z Unie svobody odmítnuto. Vyjádřil přesvědčení, že tentokrát by mohl návrh projít.

Za jeden z očekávaných klíčových bodů schůze pak označuje většina zákonodárců první čtení vládního návrhu novely Ústavy, která má nově upravit vztah českého a mezinárodního práva v souvislosti s naším vstupem do Evropské unie.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Zdenka Turková, Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme