Poslanecká sněmovna zvolila novou Radu České televize

Sněmovna zvolila všech 15 členů Rady České televize. Končí tím období, kdy část pravomocí Rady měla dolní komora parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanci z několika desítek kandidátů do rady zvolili ředitele Národní galerie Milana Knížáka, filozofa Erazima Koháka, odborníka na drogovou problematiku Jiřího Presla, bývalou atletku Helenu Fibingerovou, evangelického duchovního Svatopluka Karáska, děkana Fakulty architektury Českého vysokého učení technického Bohumila Fantu, bývalého ministra práce a sociálních věcí Milana Horálka, podnikatele Zdeňka Formana, mediální konzultantku Zdeňku Hůlovou, bývalého předsedu výboru Fondu dětí a mládeže Petra Kučeru, analytika Ladislava Milera, ředitele Jihočeského divadla v Českých Budějovicích Jana Mrzenu, biskupku olomoucké diecéze Československé církve husitské Janu Šilerovou a novináře Lucii Weissovou a Pavla Žáčka.

Ministr kultury Pavel Dostál, který původní nominaci 45 kandidátů do rady kritizoval, je se současnou sestavou radních spokojený. Přivítal totiž skutečnost, že volební výbor sněmovny přehodnotil ve čtvrtek v noci svůj původní užší výběr uchazečů.

Erazim Kohák své zvolení přijal se smíšenými pocity. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu sdělil, že se mu do této funkce nikdy nechtělo. Dle jeho názoru jde o obtížnou práci za obtížných podmínek. Považuje ji ale za důležitou. Za prioritu pro Radu nyní považuje důkladnou přípravu na volbu generálního ředitele České televize.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Radek Fischer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme