Poslanecký klub ČSSD bude řešit odstoupení svého předsedy

Zůstane Petr Ibl v čele poslaneckého klubu ČSSD? Po dnešku by mohl být tento problém vyřešen. Vedení klubu se totiž dopoledne sejde ve sněmovně na mimořádné schůzce. Ibl pohrozil odchodem už před Vánocemi. Nelíbí se mu komunikace s vládou a dotkla se ho také kritika na adresu klubu z úst předsedy Stanislava Grosse, kterou pronesl na zasedání ústředního výkonného výboru. Včera Ibl uvedl, že svou funkci zřejmě složí na lednovém jednání klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Ibl | Foto: ČSSD

Místopředsedkyně klubu Eva Nováková očekává, že Ibl ještě jednou vysvětlí, proč už nemá chuť v čele klubu setrvat. Co by následovalo, pokud funkci skutečně složí? To by podle Novákové záviselo na statutárním místopředsedovi klubu. "Já to vidím jenom tak, že kdyby náhodou se Petr rozhodl odstoupit, tak by po něm nastupoval statutární místopředseda, což je teď Michal Hašek. Asi by si musel říct, jak by si to představoval dál, jestli bychom šli do dalších voleb předsedy, jak bychom to zorganizovali. Bylo by to na něm, jakým způsobem si nás svolá a jakým způsobem bychom pracovali dál."

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme