Poslanecký rozpočtový výbor pro povodňový daňový balík

Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny ve středu doporučí celé dolní komoře aby projednala a schválila vládní návrh tzv. daňového balíku na úhradu povodňových škod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

padesátikoruna | Foto: Jan Rosenauer

Proti tomuto usnesení bylo podle očekávání všech pět členů výboru za ODS. Spolu s poslanci vládní koalice ho naopak podpořil i jediný zástupce Unie svobody-DEU v rozpočtovém výboru Vlastimil Ostrý. Komunisté se hlasování o doporučujícím usnesení sněmovně zdrželi.

Poslanecká sněmovna jako celek se má vládní předlohou zabývat ve středu. Vláda předložila klíčové daňové změny v jednom zákonu. To pravděpodobně zkomplikuje situaci stranám, které se všemi vládními záměry nesouhlasí.

Otázku, jak se postavit ke změnám daní, bude ještě dnes večer řešit vedení Unie svobody. Část této vládní strany, reprezentovaná zejména bývalou předsedkyní Hanou Marvanovou, má totiž k návrhům kabinetu značné výhrady.

Unionisté nesouhlasí především se zvýšením daně z příjmu pro lidi s nejvyššími příjmy. Výhrady mají i ke změnám daně z přidané hodnoty a se zvyšováním spotřební daně na benzín.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme