Poslankyně Němcová nechce, aby vláda zaplatila prezidentovi cestu do Moskvy

Vláda by podle poslankyně ODS Miroslavy Němcové neměla platit květnovou cestu prezidenta do Moskvy. Miloš Zeman přijal pozvání Ruska na oslavy konce druhé světové války. Podle Němcové je výročí důležité, je ale možné si ho připomenout i jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman | Foto: David Sedlecký, CC BY-SA 4.0

Němcová účast prezidenta v Moskvě považuje za nedůstojnou, protože Rusko svým chováním na Ukrajině porušuje mezinárodní právo a ohrožuje bezpečnost v Evropě.

„Podle dosavadních informací se těch oslav v Moskvě má zúčastnit zatím pouze severokorejský vůdce Kim Čong-un,“ řekla poslankyně Miroslava Němcová a dodala:

„Nikdo z evropských státníků svou účast zatím nepotvrdil. Já si myslím, že je potřeba, aby vláda znovu zvážila, jestli to je ku prospěchu České republiky, aby prezident naší země na tuto oslavu jel.“

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček řekl, že Miloš Zeman by neúčast na moskevských oslavách považoval za urážku ruských vojáků, kteří padli při osvobozování Československa.

„Paní Němcová plete aktuální politické události do pietní vzpomínky na padlé, kteří se zasloužili o osvobození Československa. Myslím si, že je to absolutně nevhodné a byl by to skandál, kdyby takto vláda učinila. Vůbec si nedokážu představit, že by vláda něco takového podnikla,“ vysvětlil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Petra Hosenseidlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme