Poslankyni Nohavovou doporučil mandátový a imunitní výbor vydat trestnímu stíhání

Policie vyšetřuje poslankyni Alenu Nohavovou (KSČM) kvůli údajnému ublížení na zdraví z nedbalosti. O jejím vydání rozhodne definitivně až sněmovna na svém pátečním zasedání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslankyně za KSČM Alena Nohavová | Foto: Ivan Studený

Nohavová měla v dubnu způsobit dopravní nehodu. Poslankyně se však cítí nevinná a o vydání sama požádala. „Já to považuju za obyčejnou dopravní nehodu, která se stává dnes a denně. Na místě nebylo žádné zranění. Až následně jsem se dozvěděla, že na policii bylo dáno avízo, že paní marodí,“ řekla Nohavová.

To potvrdil také místopředseda mandátového a imunitního výboru Jan Chvojka z ČSSD. Podle něj bylo díky tomu rozhodnutí výboru jednomyslné.

„My vždycky hledáme, zda v té věci není nějaký politický motiv. V této věci nebyl. Tam šlo opravdu o dopravní nehodu, ke které může dojít, která se může stát každému. Tudíž my jsme byli dopředu připraveni nejspíše rozhodnout o tom, že vydáme. Paní poslankyně sama vyjádřila svůj souhlas s vydáním, nemá s tím žádný problém. Tudíž šlo o naprosto nekonfliktní a jednoduché jednání,“ vysvětlil Chvojka.

Rozhodnutí výboru není závazné. O vydání musí rozhodnout Poslanecká sněmovna. To by ale měla být jen formalita.

Mikuláš Klang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme