Poslední cestu Václava Havla na Hrad provázely tisíce lidí

Tisíce lidí doprovodily rakev s ostatky Václava Havla ke kasárnám Hradní stráže v Martinickém paláci. Tam byla přeložena na lafetu taženou šestispřežím starokladrubských vraníků a za vojenských poct se vydala na cestu k Pražskému hradu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemřel Václav Havel | Foto: Filip Jandourek
Na Hradčanském náměstí vyčkávalo čelo smutečního průvodu. Za lafetou kráčeli nejbližší Václava Havla - jeho příbuzní a přátelé a také nejvyšší státní představitelé.

Na Hradčanském náměstí na průvod čekaly tisíce lidí. Za hlasitého potlesku vzdávaly poslední hold svému prezidentu.

Průvod skončí ve Vladislavském sále Hradu, kde se s Havlem rozloučí představitelé veřejného života a zahraniční diplomaté akreditovaní v Praze. Projev přednese prezident Václav Klaus.

Rakev s Havlovými ostatky byla při převozu na Pražský hrad tažena koňmi na lafetě stejné houfnice jako ostatky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Lidé budou moci uctít odkaz Václava Havla ve Vladislavském sále od 13 hodin.

Na památku Václava Havla panuje v zemi státní smutek - vlajky na půl žerdi, zrušené kulturní i sportovní akce. Potrvá až do pátku, na kdy je naplánovaný státní pohřeb někdejšího disidenta a dramatika.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme