Poslední letní dny končí, v druhé polovině září se ochladí a přijdou srážky

Od pondělí by se na našem území mělo ochladit a začít častěji pršet. Teploty v Čechách nepřekročí 20 stupňů Celsia, na Moravě se pak mohou dostat ke 22 stupňům. Vyplývá to z týdenní a měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V druhé polovině září by mělo začít pršet. Srážky by však neměly vybočovat z dlouhodobého průměru. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Počasí v druhé polovině září a na začátku října by však nemělo vybočit z dlouhodobého průměru.

„Předpokládáme, že období od 11. září do 8. října 2017 bude jako celek teplotně průměrné až slabě podprůměrné. Zejména zpočátku budou počasí nad střední Evropou ovlivňovat tlakové níže, takže musíme počítat s relativně nižšími teplotami a četnějšími srážkami,“ uvedli meteorologové.

Z nadcházejících čtyř týdnů bude zřejmě nejteplejší poslední týden v září, následně se ochladí. I celkové množství srážek by mělo být obvyklé pro tuto roční dobu, zřejmě nejdeštivější bude hned příští týden.

Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 11. září do 8. října je 12,5 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1972, kdy průměrná teplota dostala na 8,4 stupně. Naopak nejteplejší babí léto zažili lidé v roce 1975, kdy se teploty v průměru dostaly na 15,3 stupně Celsia.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme