Poslední tři kosovské děti, které tu byly na léčení, se vrací domů

Do Kosova se dnes vrátily poslední tři děti, které se u nás léčily a kterým čeští lékaři zachránili jejich životy. Dvě dvouleté dívky a jedna šestiletá trpěly vážnými vrozenými vadami srdce. Do České republiky se dostaly v rámci mezinárodního programu evakuace nemocných a raněných z jugoslávské provincie Kosovo. Tamní nemocnice je nebyly totiž schopny operovat. V pražských nemocnicích tak bylo během dvou let za 15 milionů korun pomoženo celkem 27 pacientům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na cestu domů dostaly děti léky, finanční příspěvek ve výši 2000 německých marek a jejich rodiče dalších 500 německých marek, aby se tak lépe adaptovali ve svém domácím prostředí. Radiožurnálu to řekl Šimon Pánek ze společnosti Člověk v tísni. "My jsme se staly takovým servisem, který v Kosovu pomáhá vyhledávat ty děti, protože bylo určeno, že Česká republika bude přednostně brát kardiacké pacienty, které byly operovány tady v Motole. Člověk v tísni dělal například svoz těch dětí z celého Kosova na diagnózu, sociální zprávu, před odjezdem zřizoval lékařská vyšetření na tuberkulózu po návratu asistenci těm rodinám, aby se děti vrátily do nějakého slušného prostředí."

Markéta Kaclová, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme