Pospíšil: Bárta porušil zákon proti praní špinavých peněz

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil řekl v televizi Prima, že odstupující ministr dopravy Vít Bárta porušil zákon. Podle něj půlmilion předaný Kristýně Kočí přesahuje limit stanovený zákonem proti praní špinavých peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Bárta a Kristýna Kočí | Foto: Filip Jandourek

„Porušil jednoznačně zákon, už jenom tím, že předal někomu pět set tisíc v hotovosti a tím porušil zákon proti praní špinavých peněz, protože nepopřel předání těch peněz. Ať je to vyšetřeno a pak jsou z toho vyvozeny důsledky,“ prohlásil Pospíšil.

Zákon proti praní špinavých peněz zakazuje více než 15 tisíc eur v hotovosti.

Vít Bárta a Kristýna Kočí se přitom dohadují, zda předané peníze byly půjčkou, nebo úplatkem. Samotnou částku ale ani jeden z nich nezpochybnil. Samotný Bárta chybu připustil a je připravený za ni nést odpovědnost.

„Přiznávám jedinou chybu: ano, neuvědomil jsem si, že částka, do které se může předávat v hotovosti, je půl milionu korun a ne do těch, tuším, tři sta padesáti nebo tři sta šedesáti tisíc. Ano, udělal jsem tuto chybu a míním samozřejmě za ni nést svoji zodpovědnost,“ reagoval v České televizi.

Radek Pavlovič, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme