Pospíšil chce snížit počet kateder na plzeňských právech

K jednání dnes zasedne akademický senát Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Na programu je například diskuze o personálním rozšíření vědecké rady fakulty a také návrh děkana na změnu struktury školy. Návrh počítá se snížením počtu kateder.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

"Chceme zřídit jednu velkou katedru soukromého práva, která bude zahrnovat výuku jak občanského práva, tak práva pracovního. Také počítáme s tím, že bude jedna velká katedra správního práva, která bude zahrnovat vedle klasického správního práva též právo finanční, právo sociálního zabezpečení a právo životního prostředí. Ostatní katedry na fakultě zůstanou zachovány," popsal děkan Jiří Pospíšil.

Na škole by tak ubyly tři katedry. Návrh už byl projednán vědeckou radou a podpořili ho i akademici z ostatních právnických fakult. Současným trendem je totiž právě vytvářet velké katedry a nikoli vyučovat jednotlivé právní obory na samostatných katedrách.

Jana Kosová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme