Pospíšil nechá žalobce čelící kvůli MUS kárným žalobám ve funkci

Čtveřice žalobců pražského Vrchního státního zastupitelství, která čelí kvůli průtahům v kauze Mostecké uhelné kárným žalobám, může dál pracovat ve svých funkcích. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se po schůzce s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem rozhodl upustil od záměru dočasně je zprostit výkonu funkcí. Zeman považuje podání žalob za dostatečné, šéf rezortu jeho názor respektuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pospíšil, briefing k pověření Stanislava Mečla dočasným vedením Vrchního státního zastupitelství | Foto: Filip Jandourek

Ministr spravedlnosti státním zástupcům vytýká především průtahy v kauze MUS, část z nich označil za účelové. „Některé průtahy nebyly odůvodněné, je možné hovořit o účelových průtazích,“ uvedl před časem Pospíšil.

Kárné žaloby se týkají především údajné nečinnosti Vrchního státního zastupitelství v souvislosti s dotazem Švýcarska, zda se Česko hodlá připojit k tamnímu trestnímu řízení.

Švýcarsko zablokovalo na účtech asi 12 miliard korun, které mohly být při podezřelé privatizaci Mostecké uhelné do země nelegálně vyvedeny. Česko teď zvažuje, jak peníze získat. Kvůli průtahům se stát nestihl připojit k tamnímu trestnímu řízení proti bývalým manažerům společnosti.

Jana Zemanová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme